Pradžia Forumas Diskusijos apie institucinės globos pertvarką paslaugos, alternatyvios institucinei globai

Paskutinį įrašą parašė  mikis prieš 2 m. 3 mėn..

Rodomi 4 įrašai - nuo 1 iki 4 (viso: 4)
 • Autorius
  Įrašai
 • #1955

  gytis
  Participant

  Alternatyvių institucinei globai paslaugų aprašai, diskusijos apie jas

  #1957

  mikis
  Participant

  kas čia per paslaugos? ir kam tie aprašai?

  #1964

  Bendruomeninės paslaugos – alternatyvios institucinei globai įvairių formų ir rūšių, aukštos kokybės bendruomenėje teikiamos socialinės, sveikatos priežiūros, švietimo, kultūros ir kt. paslaugos, kurios užtikrina asmens galimybę gyventi bendruomenėje ir gauti joje specializuotą pagalbą, atitinkančią individualius asmens ar šeimos poreikius, vaikui – augti šeimos aplinkoje, bei skatina paslaugos gavėjų savarankiškumą, visapusišką dalyvavimą bendruomenėje ir socialinę įtrauktį.

  Bendruomeninių paslaugų tikslas,  kad žmones su negalia prižiūrintys ir su tėvystės sunkumais susiduriantys artimieji turėtų daugiau išeičių, pasirinkimo. Įgyvendinant Pertvarką siekiama plėtoti pagalbos šeimai paslaugas, pavyzdžiui, laikino atokvėpio paslaugas, kurios suteiktų galimybę šeimos nariams laikinai pailsėti nuo alinančios savo šeimos narių ar vaikų, kurie turi psichikos arba (ir) proto negalią, priežiūros. Tokio tipo paslaugos galėtų būti teikiamos tiek socialinių paslaugų ar sveikatos priežiūros įstaigose, tiek neįgaliojo namuose. Planuojama plėsti dienos centrų paslaugas, kuomet dienai ar kelioms valandoms bus galima specialistų priežiūrai palikti savo šeimos narį. Į namus galėtų atvykti mobili slaugomosios priežiūros specialistų ir lankomosios priežiūros darbuotojų komanda, galėsianti suteikti įvairiapusę pagalbą.

  Taip artimiesiems nereikės užsidaryti namuose, atsisakyti darbo, laisvalaikio. Jie galės išeiti apsipirkti ar apsilankyti pas gydytojus, bendrauti su kitais šeimos nariais, lankytis teatruose, kinuose, vykti atostogų nebijodami, kad nebus kam prižiūrėti sunkiai sergančių ar neįgalių šeimos narių.

  Institucinę globą keičiant bendruomeninėmis paslaugomis taip pat numatoma šviečiamoji, psichologinė, teisinė ir kitokia pagalba neįgalų šeimos narį prižiūrintiems artimiesiems, kad jie gautų visas reikalingas žinias ir, kas labai svarbu, palaikymą.

  #2330

  mikis
  Participant

  Siūlau susipažinti su Europos Savarankiško gyvenimo tinklo apklausos „Savarankiško gyvenimo ir institucinės globos kaštų palyginimas“ išvadomis (anglų k.) http://enil.eu/wp-content/uploads/2012/06/Cost-survey_FINAL.pdf

  Ataskaita parengta 2014 m. bet manau, pagrindiniai duomenys vis dar aktualūs.

Rodomi 4 įrašai - nuo 1 iki 4 (viso: 4)

Jei norite dalyvauti diskusijų forume, turite būti registruotas ir prisijungęs vartotojas.

Dalintis soc. tinkluose:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin