Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

LAUKIAME JŪSŲ PASTABŲ: DIENOS UŽIMTUMO PASLAUGA ŽMONĖMS, TURINTIEMS PROTO IR (ARBA) PSICHIKOS NEGALIĄ

dienos uzimtumasKviečiame susipažinti su institucinės globos pertvarkos ekspertų parengtu Dienos užimtumo paslaugų asmenims, turintiems proto ir (arba) psichikos negalią, teikimo tvarkos aprašo projektu ir teikti savo pastabas. Jūsų nuomonių, vertinimų, kuriems aspektams pritariate, o kur matote galimus tobulinimus, laukiame diskusijų forume. Dalyvaujant diskusijų forume pirmiausia kviečiame užsiregistruoti.

Dienos užimtumo paslaugų asmenims, turintiems proto ir (arba) psichikos negalią, teikimo tvarkos aprašo projektas

„Priklausyti bendruomenei, būti jos dalimi, dalyvauti socialiniame gyvenime kiekvienam iš mūsų yra be galo svarbu. Tai ardo „sienas“ tarp skirtingus gebėjimus turinčių žmonių. Gaila, bet ne visiems suteiktos vienodos galimybes tai turėti. Proto ir (ar) psichikos negalią turintiems žmonėms dėl nusistovėjusių įsitikinimų, patiriamų sveikatos sunkumų sunkiau dalyvauti visuomeniniame gyvenime, palaikyti santykius, gauti priklausančias paslaugas, tad dienos užimto paslauga tampa viena iš sąlygų, norint skatinti šių žmonių socialinę integraciją“,  – sako institucinės globos pertvarkos neįgaliųjų, turinčių proto ir (ar) psichikos negalią, ir jų šeimų srities ekspertė Simona Artimavičiūtė-Šimkūnienė.

Dienos užimtumo paslaugų tikslas – užtikrinti asmenims prasmingą veiklą dienos metu, siekiant ugdyti ir palaikyti jų savarankiškumą, gerinti gyvenimo kokybę ir įgalinti juos visaverčiam socialiniam gyvenimui bendruomenėje. „Kartais mums pritrūksta labai nedaug: prasmingo bendravimo, įgūdžių lavinimo, specialistų konsultacijų ar meninės saviraiškos ir imame pastebėti pokyčius savyje“, – atkreipia dėmesį ekspertė.

Dienos užimtumo paslaugų poreikis nustatomas individualiai pagal žmogaus savarankiškumo lygį bei galimybes ugdyti ar kompensuoti savarankiškumą dienos užimtumo paslaugomis. Tad žmogus gauna ne tik paslaugas, kurių jam reikia dabar, bet ir galimybę savo įgytus įgūdžius realizuoti socialinėse dirbtuvėse ar įsidarbinti.

„Neypatingų žmonių nebūna. Kiekvienas esame mozaikos akmenėlis, iš kurių susidėlioja visuomenės paveikslas“. (Žurnalistė ir rašytoja Vanda Ibianska)