Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Marijampolėje būsimi globėjai ir įtėviai lanko specialius mokymus

Marijampolės socialinės pagalbos centras nuo praėjusių metų spalio vykdo Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programą (GIMK). Dvi programos mokytojos ir vienas socialinis darbuotojas rengia globėjus ir įtėvius, juos konsultuoja.

Šiuo metu centre yra trys įtėvių šeimos, kuriose auga keturi vaikai. Ir dar šeši žmonės baigė GIMK mokymus. Jie buvo pasiryžę tapti laikinais globėjais. „Tačiau mokymų pabaigoje viena moteris persigalvojo. Ji išreiškė norą įsivaikinti vaikutį, o laikina globėja tapti atsisakė,“ – pasakoja Marijampolės socialinės pagalbos centro direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui Asta Klimienė.

Anot Globėjų ir įtėvių mokymų ir konsultavimo programos GIMK mokytojos Inesos Skvernelienės, būna, kad žmonės baigia mokymus ir supranta, kad įtėviu ar laikinu globėju būti skirta ne jiems: „Aišku kiekviena istorija yra vis kitokia. Kitą kartą moterys labai nori tapti laikinosiomis globėjomis, tačiau jų vyrai pabūgsta, išsigąsta ir tam paprieštarauja.“

Anot direktoriaus pavaduotojos, surasti norinčių tapti globėjais yra labai nelengva: „Mūsų darbuotojai eina į mokyklas, bažnyčias, dalyvauja renginiuose, prisistato, bet tokiam žingsniui ryžtasi tikrai ne kiekvienas.“

Mokytojos I.Skvernelienės teigimu, tie kurie nori tapti įtėviais, būna aiškiai apsisprendę, o laikini globėjai labiau galvoja apie globą kaip apie darbą: „Laikini globėjai mąsto kaip gauti laikino globėjo darbą. Tai dažniausiai būna pirmoji motyvacija. Aišku globėjais tapti gali ne visi. Tai turi būti kantrūs, drąsūs, mylintys, atsakingi, lankstūs, bendraujantys, bendradarbiaujantys, turintys patirties ir gebėjimų žmonės.”