Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Tris vaikus globojanti mama: kuo mažiau niekieno vaikų

broliaiDiana ir Vaidotas visada norėjo šeimos, kurioje krykštautų vaikai, būtų pilna šurmulio. Savo vaikų pora nesusilaukė, todėl į šeimą iš pradžių planavo priimti du tėvų globos netekusius vaikus, tačiau sužinoję, jog vaikams, kuriuos jie pasiryžo globoti, gimė sesuo, į šeimą priėmė ir trečią vaiką.

Šeima pagausėjo trimis nariais

Diana pasakoja, jog vaikų globai teko atsakingai ruoštis: „Baigėme globėjų ir įtėvių mokymų ir konsultavimo programą GIMK ir nusprendėme, kad globosime du vaikus. Baigę kursus, gavome pasiūlymą įsivaikinti brolį ir sesę, bet nuvažiavę kūdikių namuose radome ne tik juos, bet ir dar vieną jų seserį, dviejų savaičių kūdikį. Ilgai galvojome, ar priimti globoti ir trečią vaikutį, nes reikėjo iš naujo gauti šeimos vertinimą. Visgi ryžomės priimti ir dar vieną vaiką, gavome teigiamą išvadą ir į savo šeimą priėmėme tris vaikus.“

Šeima šiuo metu laikinai globoja kūdikį ir laukia teismo sprendimo dėl nuolatinės globos paskyrimo. Vyresnėliai brolis ir sesuo jau yra nuolatinėje šeimos globoje. „Pirmiausia parsivežėme kūdikį (seserį), o paskui seserį su broliu. Dabar turime dvi seseris ir brolį. Vaikai yra trejų, dvejų metų, o mažiausiam – metukai“, – sako Diana.

Moteris prisipažįsta, jog auginti tris vaikus yra nelengva: „Darbo labai daug. Mūsų šeima daugiavaikė, vaikai skirtingo amžiaus. Tikrai sudėtinga, bet su giminaičių, močiučių, brolių, seserų pagalba tvarkomės. Džiaugiuosi, kad vaikai adaptavosi, jau pradeda bendrauti, vyresnėliai daug kalba.“

Apsispręsti padėjo kursai

Šeima nuėjo ilgą kelią prieš apsispręsdama priimti į šeimą tris vaikus: „Patys savo vaikų nesusilaukėme, todėl galiausiai nusprendėme eiti į tėvystės kursus ir į šeimą priimti tėvų globos netekusius vaikus. Visiems rekomenduočiau Globėjų ir įtėvių mokymų ir konsultavimo programą GIMK. Ji labai patiko. Ten tikrai išsamiai pasakojama apie tai, kaip reikia bendrauti su vaiku, kaip jį prižiūrėti, kaip elgtis, koks turi būti požiūris į vaiką. Kursai gana trumpi, bet juose yra sudėlioti visi pagrindiniai akcentai“. Globėjų ir įtėvių kursai padėjo apsispręsti. „Po kursų neišsigandome. Pagalvojome, kad geriau ne vieną, o du vaikus į šeimą priimti, kad jiems būtų smagiau augti, kad jie turėtų giminystės ryšį. Atrodė, du vaikai šeimoje būtų optimalu, bet kadangi nuvažiavus radome dar ir trečią kūdikį, tai pagalvojome, kad gaila būtų jį palikti ir atskirti nuo brolio ir sesers. Aišku, ilgai svarstėme, ar tikrai ryžtis šiam žingsniui, bet kai pamatėme kūdikį, negalėjome jo palikti“, – istorija dalijasi moteris.

Palaiko ryšį su giminaičiais

Šeima palaiko ryšį ir su globojamų vaikų močiute, kitais broliais ir seserimis. „Patys vaikai dar per maži, kad bendrautų „Facebook“ ar kitų socialinių tinklų pagalba. Mes bendraujame su jų močiute, kitais broliais, seserimis. Dalijamės fotografijomis. Kalbamės telefonu, pasakojame, ką veikiame, ką valgome, ką nuveikėme per savaitę. Technologijų pagalba keičiamės informacija“, – atvirauja tris vaikus globojanti Diana.

Šeimai svarbus aplinkos palaikymas. „Visi tikrai palaikė. Siūlė pagalbą buityje. Žinoma, labiausiai padeda močiutė, senelis“, – teigia moteris.

Kaimynai ir draugai poros žingsnį į šeimą priimti tris vaikus laiko drąsiu ir kilniaširdišku. Pasak Dianos, aplinkiniai ir patys domisi galimybėmis globoti vaikus: „Aplinkiniai domėjosi, klausinėjo. Ir mano draugai prisipažino, jog norėtų globoti vaikus. Aš juos tikrai skatinu tai padaryti, nes Lietuvoje dar yra daug paliktų vaikų, daug vaikų namų. Tačiau kuo daugiau bus globėjų, tuo geriau, nes tada bus mažiau vaikų, kurie yra niekieno.“