Pradžia › Forumas › PARENGTOS METODINĖS PRIEMONĖS: kviečiame susipažinti ir teikti savo pastabas, vertinimus, klausti ir diskutuoti › Socialinės reabilitacijos paslaugos: laukiame Jūsų pastebėjimų, nuomonės
Šioje temoje yra 2 atsakymai, 3 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino simona prieš 2 m. 3 mėn..
-
AutoriusĮrašai
-
2018-12-18 @ 10:37 #4446
Institucinės globos pertvarkos ekspertai parengė Socialinės reabilitacijos paslaugų asmenims su proto ir (ar) psichikos negalia teikimo tvarkos aprašo projektą. Jį rasite: https://www.pertvarka.lt/naujienos/socialines-reabilitacijos-paslaugos-laukiame-jusu-pastabu/.
Kviečiame susipažinti ir čia teikti savo pastebėjimus, kuriems aspektams pritariate, o kuriuos siūlytumėte tobulinti.
2018-12-29 @ 10:57 #4465Džiugu, kad yra galimybė susipažinti su rengiamais dokumentais.
Dokumente sudėlioti punktai aprašyti išsamiai ir logiškai. Skaitant ir padiskutavus su kelių organizacijų, dirbančių šioje srityje, bendradarbiais, kilo keli pasiūlymai:
Dėl 15 punkto: siūlome įtraukti konsultavimąsi su tėvais ar artimaisiais (jeigu jie yra). Ne tik su profesinį išmanymą turinčiais specialistais.
Dėl 16 punkto: atliekant asmens situacijos įvertinimą siūlome jį daryti kartu su klientu. T.y. įtraukti į vertinimą ir asmenį su proto/psichikos negalia. Labai svarbu remtis socialinio darbo esminiu principu, kad asmuo/klientas geriausiai žino savo situaciją. Ties kiekvienu punktu diskutuojant klientui su atliekančiu įvertinimą specialistu didėja kliento motyvacija, situacijos supratimas, įtraukimas, įgyvendinamas įgalinimo principas.
Aprašo 28 punkte numatyta, kokie specialistai sudaro komandą. Iš dabartinės formuluotės atrodo, kad į komandos sudėtį privalo įeiti visi šie specialistai, o pagal poreikį – ir kiti. Manome, kad teikiant kompleksines paslaugas gali būti reikalingas šių specialistų veikimas, tačiau ne visiems žmonės būtina visų specialistų pagalba. Arba pvz. vietoje socialinio darbuotojo padėjėjo puikiai gali dirbti asmeninis asistentas ir pan. Todėl siūlome šį punktą papildyti, kad konkreti komandos sudėtis, teikiant socialinės reabilitacijos paslaugas asmeniui, gali būti nustatoma atsižvelgiant į poreikius bei žmonių, kuriems teikiama paslauga, skaičių.
40 punkte numatytas reikalavimas „Tualetai turi būti atskiri vyrams ir moterims“ atrodo perteklinis. Šis reikalavimas labiau pritaikomas didelėse įstaigose ir dažnai yra sudėtingas mažose. Manome, kad pakanka tame pačiame punkte išvardintų sąlygų, kad būtų sudarytos sąlygos užtikrinančios atitinkamus higienos ir privatumo poreikius. Teikiant socialinės reabilitacijos paslaugas nedideliam žmonių skaičiui, privalumas yra įtraukti kuo daugiau skirtingų veikėjų (pvz. nedidelių NVO), tad svarbu apibrėžiant reikalavimus vadovautis ir protingumo bei ekonomiškumo principu.
42 punkte numatyta sąlyga, kad „ socialinės reabilitacijos paslaugos teikiamos atskirame pastate, kuriame nėra teikiama ilgalaikė socialinė globa“ taip pat atrodo perteklinis. Pritariame, kad svarbu atskirti šias paslaugas, bet siūlome atskyrimui naudoti daugiau paslaugos turinį apibrėžiančius kriterijus, o ne tik fizinės vietos, t.y. atskiro pastato, kriterijų.
Dėl 1priedo: siūlome temą „Darbo patirtis“ vadinti „Darbinė patirtis“. Šiame punkte renkama informacija apie įvairiapusę asmens patirtį darbo srityje: užimtumas, savanorystė, darbas. Daug metų dirbami šioje srityje jaučiame, kad tariant žodį „darbas“ visuomenei, tėvams, patiems neįgaliesiems vienintelė reikšmė yra su darbo sutartimi atliekamas darbas, darbas įdarbinant. Taigi, siūlome tikslinti šį pavadinimą atsižvelgiant į visuomenėje esantį nusistovėjusį suvokimą.
Dėkojame už bendradarbiavimą.
Pagarbiai
Krikščioniškų socialinių iniciatyvų Forumo organizacijų vardu –
Dalia Beliukevičiūtė
2019-01-08 @ 6:24 #4484Laba diena,
labai dėkojame už komentarus ir pastabas. Būtinai atsižvelgsime.
-
AutoriusĮrašai
Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.