Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Suprasti akimirksniu: socialinės dirbtuvės

Kam jos skirtos?

Jų veikla aprėpia intelekto ar psichosocialinę negalią turinčių žmonių užimtumą ir skatina jų darbinių įgūdžių lavinimą. Tai proga išbandyti save darbinėje atmosferoje ir pasiruošti atvirai darbo rinkai.

Ką jose veikia žmonės su negalia?

Socialinėse dirbtuvėse žmonės su intelekto ar psichosocialine negalia gali kurti tam tikras paklausias prekes ar teikti bendruomenėje reikalingas paslaugas. Tam tikra prasme tai darbo įgūdžių ugdymas mažiau savarankiškiems intelekto ar psichosocialinę negalią turintiems žmonėms, kurie kol kas negali dirbti atviroje darbo rinkoje, tačiau gali bent kelias valandas per dieną prisidėti prie kokio nors produkto kūrimo.

Kokia jų nauda?

Iki šiol globos namuose gyvenantys neįgalieji dažniau buvo įtraukiami į įvairias menines veiklas, kurių pobūdis labiau pramoginis nei ugdomasis. Tačiau pačiam žmogui naudinga įgyti konkrečių įgūdžių ir galbūt ateityje pradėti dirbti bei užsidirbti. Tai sukuria prasmės jausmą, ypač kai žmogus gali savimi bent iš dalies pasirūpinti.

Kiek jų veikia?

Šiuo metu Lietuvoje veikia 27 socialinės dirbtuvės, kuriose darbo rinkai būtinus įgūdžius ugdo virš 450 žmonių su intelekto ar psichosocialine negalia.

Institucinės globos pertvarkos inf.

Asociatyvi nuotrauka.