Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos liepos mėnesį organizavo projektą ,,Mums pakeliui“. Per 21 dieną keliautojai įveikė 500 km „Camino Lituano“ kelią, besidriekiantį per visą Lietuvą nuo Žagarės iki Seinų ir prisijungiantį prie Europos tarptautinio šv. Jokūbo kelių tinklo.

Žygeiviai. Vaizdo reportažo stopkadras.

Svarbiausiais kelionės dalyviais buvo įvairią negalią turintys žmonės, jų draugai, globėjai ir socialiniai darbuotojai. Pakeliui prie jų jungėsi vietos bendruomenių dalyviai su negalia, vietiniai šviesuoliai, žinomi kultūros ir visuomenės veikėjai.

Prie žygeivių 13-ąją kelionės dieną prisijungė ir apsaugoto būsto paslauga besinaudojantis tauragiškis Edvardas Gasinskas. Jis į žygį atvyko sukaupęs daug padėkos žodžių. Kai „Draugystė veža“ komanda prieš gerus metus lankėsi Tauragėje, Edvardas pasidalijo savo svajone surengti asmeninę savo tapybos darbų parodą.

Pasak Edvardo, jam buvo sunku įgyvendinti savo svajonę, nes į psichosocialinę negalią turinčius ir grupiniuose gyvenimo namuose gyvenančius žmones visuomenė žvelgia vis dar labai nepatikliai.

Edvardas Gasinskas. Vaizdo reportažo stopkadras.

„Pradžioje negalėjau patikėti, kad yra tokių gerų žmonių. „Draugystė veža“ – tai yra tas projektas, kur manimi susidomėjo, patikėjo, davė impulsą. Po to prisidėjo ir Tauragės meras, ir „Šaltinio“ progimnazijos direktorė ir kiti nuostabūs žmonės. Iki tol mano gyvenimas vis ritosi, aš jau buvau praradęs viltį, kad turėsiu šansą parodyti, ką galiu. Įvyko savotiškas stebuklas“, – dėkingumu dalijosi Tauragės dailininkas.

Šią vasarą Edvardas gavo pirmąjį savo oficialų darbą – negalią turinčius vaikus mokys spalvų terapijos.

Su Edvardo ir kitų žygeivių mintimis galiam susipažinti vaizdo reportaže.

Institucinės globos pertvarkos inf.